Termo oblečení pro muže

Můžete být jakkoliv otužilý chlap, ale v pořádné zimě vás termo oblečení zahřeje jako křehkou ženu. Jaké oblečení využijete na sport, na motorku, nebo na túry po horách?

Termo oblečení na sport a práci venku

Záleží na tom, zda vyvíjíte venkovní fyzickou aktivitu v létě, nebo v zimě. Ale existuje i univerzální termo oblečení. Sportovci uvádějí, že nejlepší vlastnosti má stoprocentní POP nebo PES pletenina s vyšší tepelnou izolací, případně směsi těchto umělých vláken a vlny. Na lyžích jistě oceníte termo mikiny a kalhoty z vlny merino, která je jemná, prodyšná a dobře izoluje.

Při většině sportovních aktivit vám postačí funkční prádlo a na něm zateplení i svrchní vrstva ze softshellu, materiálu, který je odolný proti větru a oděru, nepromokavý, prodyšný, pružný a hřejivý. Takto hodnotí jeden z uživatelů funkční spodky Blue Fly Termo Pro"Dobrá cena, výborná funkčnost prádla, doporučuji nejenom sportovcům, ale i lidem, kteří pracují v zimních měsících venku." Stejnou značku nese i nátělník a trenýrky, termo oblečení pro všechna roční období, které je levné. I když si koupíte všechny tři výrobky, váš výdaj bude stále pod tisíci korunami.

Termoprádlo na motorku

Pamatujete na dřívější moto kombinézy, po jejichž svlečení jste se doslova koupali v potu? Dnes už se nic takového dít nemusí, pokud jste ovšem vybaveni termo oblečením na motorku, komfortním prádlem, v němž vám bude dobře celou jízdu i po příjezdu do cíle. Termo oblečení na motorku vždy dobře odvádí pot a k tomu je celoroční - v létě chladí, v zimě hřeje.

Z praktických důvodů se pro muže doporučuje dvoudílné termo oblečení na motorku - tedy triko a spodky.

Termo oblečení na horské túry

I v létě vás může zaskočit chladné počasí. Zejména na horách se vyplatí ho nepodceňovat. Typů termo oblečení na horské túry je celá řada. V poslední době se hodně uplatňuje oblečení z merino vlny, která nadchla muže, ženy i děti svými termoregulačními schopnostmi.

Na horské túře stačí termo oblečení z unikátní vlny novozélandských ovcí jednou za pár dní přemáchnout a nechat vyvětrat, protože vydrží použitelné déle než tradiční termoprádlo.