Termo oblečení do extrémních podmínek

Na termo oblečení do extrémních podmínek budete mít právem vysoké nároky. Na co si dát pozor při jeho výběru?

Značka termo oblečení

Na náročných outdoorových akcích jistě oceníte termo oblečení osvědčených značek: Brubeck, Newline, Craft, Odlo, Alpinus, North Face. Dobré zboží produkují také české značky Moira, Klimatex nebo Vavrys.

Orientovat se můžete podle zkušeností známých, recenzí uživatelů termo oblečení a určitým vodítkem může být i to, zda vybraná firma obléká známé sportovce

Takto hodnotí jeden z recenzentů pánské termo triko Brubeck s dlouhým rukávem: "Zaujalo mě provedení, vzor a překvapil příjemný materiál. Již jsem termo triko odzkoušel v dosti tvrdých přírodních podmínkách a jsem spokojený. Doporučuji ho pro sportovní využití při větších nárocích na odvod potu."

Materiál termo oblečení

Zavedené firmy nabízejí termo oblečení s rozdílnou tepelnou izolací i rychlostí odvodu potu. Záleží tedy na zamýšleném výkonu, teplotním rozmezí, v němž se budete pohybovat, i na osobních preferencích. Někdo potřebuje oblečení lehčí a někdo zase teplejší, podle "horkokrevnosti".

Z hlediska odvodu vlhkosti nejlépe funguje jednovrstvé prodyšné 100% POP či PES termo oblečení - z rychleschnoucích vláken. Hodí se jako samostatná vrstva do horka, jako první do chladna nebo v zimě při vysoké zátěži. Při nižším zatížení však nezahřeje, a v takovém případě je lepší pořídit teplé termo oblečení, které se skládá ze dvou nebo i více vrstev materiálů. Syntetická vlákna jsou často kombinována s bavlnou a vlnou.

Pokud si nechcete pořizovat jedno termo oblečení na léto a druhé na zimu, případně budete v krátkém časovém rozmezí v různých klimatických podmínkách, zvolte univerzální termo oblečení. Podle zkušeností sportovců je nejlepší buď 100% POP či PES pletenina s vyšší tepelnou izolací, nebo spojení těchto umělých vláken s vlnou.

Vynikající vlastnosti má populární oblečení z merino vlny. Potřebujete-li zjistit o termo oblečení do extrémních podmínek více, neváhejte využít chat v internetovém obchodu.