Termo oblečení pro miminka - zkušenosti maminek

Podle zkušeností maminek se jednoznačně vyplatí investovat do termo oblečení pro miminka. Má totiž speciální složení s extra vlákny, díky kterému je dítě neustále v teple a suchu.

V jedné rodině vyzkoušeli pro kojence termo overal s dlouhým rukávem a krátkou nohavičkou. Potvrdili, že krásně drží teplo, a navíc je elastický, takže by měl dítěti vydržet mnoho měsíců.

Z dalších zkušeností vyplývá, že termo body se dává přímo na tělo miminka, a pokud se někomu zdá příliš drahé, může ho koupit levněji v bazaru. K dispozici jsou i termo punčocháče a další funkční oblečení pro nejmenší.

O termoprádle pro miminka se diskutovalo na webu Emimino.cz.

Všeobecně - jak funguje termo oblečení

Přesná technologie a výrobní postupy jsou výrobním tajemstvím. Přesto známe základní účinky termo oblečení:

  • je složeno důmyslně - ze 2 vrstev
  • vždy se vyrábí z antialergenního materiálu
  • perfektně reguluje teplo
  • musí být také odolné proti plísním

Díky tomu je termo oblečení efektivní v mnoha směrech - zbavuje tělo potu, nezapáchá, dokáže hřát i chladit a je ideální pro udržení potřebné tělesné teploty, což je zvláště u miminek žádoucí, protože se ještě neumějí zahřát samy

Jaký je mechanismus účinků termo oblečení?

Termo oblečení tvoří dvě do sebe nezasahující vrstvy. Spodní funkční vrstva odvádí pot do bavlněné vrstvy. Pokožka tak zůstává v teple a suchu. Otvory ve vnější bavlněné vrstvě cirkuluje vzduch, což stabilizuje tělesnou teplotu. 

Navíc je termo oblečení vhodné i pro alergiky, velmi lehké a příjemné na nošení. Zajistí vašemu dítěti pohodu a podpoří jeho zdravý vývoj.

V poslední době je zvlášť oblíbené termo oblečení z merino vlny, a to pro všechny generace. Materiál poskytuje speciální plemeno ovcí žijících převážně na Novém Zélandu.