Termo oblečení pomůže i v létě

I v létě vás může zaskočit chladnější počasí. Zejména na horách není o prudký a nepříjemný vítr nebo sychravé počasí nouze. Zahřejte se v termo oblečení.

Při výběru termo oblečení zvažte, komu má sloužit, pro jaký typ sportu, pohybu a na jaký účel ho pořizujete.

Může být celoroční, zimní a letní. Důležité jsou také osobní preference - někdo potřebuje i v létě spíše teplejší oděv. Termo oblečení vybírejte i podle proslulosti značky, kvality provedení a ceny.

Pak už se zaměřte na dámské, pánské a dětské termo oblečení. Například kalhoty jsou k dispozici i v provedení unisex, univerzální oblečení bez rozdílu pohlaví. Využijete ho při amatérském i profesionálním, fyzicky náročném sportování.

Typů termooblečení je mnoho. Módní a zdravé je termo oblečení z merino vlny, která je výjimečná svými úžasnými termoregulačními schopnostmi. Na letní outdoorové akci stačí vlněné oblečení občas přemáchnout a nechat vyvětrat - vydrží bez praní déle než běžné termoprádlo.

Termo oblečení na moto výlety

Zvláštní kapitolou je termo oblečení pro motorkáře. Současné termoprádlo zajišťuje dokonalé pohodlí a skvělý pocit celou cestu i po návratu z vyjížďky. Termo oblečení na motorku zajistí: 

  • odvod potu, odvětrání a chlazení v teplém počasí
  • odvod potu, odvětrání a zahřátí ve studeném počasí

Při moto sportu se doporučuje dvoudílné oblečení - termo triko a spodky či kalhotky pro ženy-motorkářky.

Orientujte se podle kvalitních značek letního termo oblečení

  • Brubeck
  • Blue Fly
  • Newline

Jistým kompromisem je univerzální termo oblečení využitelné v létě i zimě. Je praktické také z hlediska úspory místa v batohu při outdoorových akcích s velkým rozsahem klimatických podmínek.