Dětské termooblečení. Co koupit nejmenším?

Každý rok je to stejné. Přichází zima a s ní starosti, co koupit nejmenším dětem na sebe, aby jim v tom bylo teplo, cítily se dobře a mohly neomezeně dovádět. 

Mnoho zkušeností s teplým oblečením mají maminky, jejichž děti navštěvují lesní školky, kterých u nás stále přibývá. Platí v nich pravidlo: „S dětmi venku za každého počasí bez zdí a plotů.“ To ovšem vyžaduje dobré oblečení. Na základě praxe lesních školek je dětem na zimu doporučován tzv. cibulový systém.

1. Funkční vrstva: ideálně z přírodních materiálů, jako jsou merino vlna a hedvábí. Úkolem této vnitřní vrstvy nejbližší tělu je odvádět vlhkost pryč od pokožky. Vlna dokáže hřát i chladit a na rozdíl od syntetiky není zpocená cítit. A má rovněž samočisticí schopnost. Současné oblečení je vyráběno s ohledem na citlivou dětskou pokožku.

2. Střední, zateplovací vrstva:  vytváří vzduchový prostor mezi tělem a izolační vrstvou. Pomůže dítěti udržet optimální tělesnou teplotu. Osvědčené jsou vlněné svetry z merino vlny a vlněný fleece. Při větší zimě se uplatní několik tenčích zateplujících vrstev.

3. Vnější,  izolační vrstva: musí být odolná proti dešti a větru, zároveň ovšem prodyšná.

Nejen do lesní školky v merino vlně

Maminky tato doporučení v internetových diskuzích potvrzují, např.: „Merino věci na zimu jsou super, aby byly děti pěkně v teple a přitom nebyly jak balíci – omezené v pohybu.“ Další rodič uvádí, že by se jeho dítě v lesní školce rozhodně neobešlo bez dobrých bot a sady spodního prádla z merino vlny – kalhot a trika s dlouhým rukávem.

Tipy na módní, levné a značkové věci

Vícebarevné dětské thermo triko (390 Kč) a kalhoty (319 Kč) značky Brubeck ve velikostech 116 až 158 jsou v e-shopu inSPORTline aktuálně v akci a patří mezi nejprodávanější dětské oblečení. Kvalitní zboží (v ještě nižší cenové relaci) nabízí také značka Blue Fly. Vybavte své ratolesti zavčasu, protože jakmile uhodí skutečná zima, bývá ihned vyprodané.