Softshell: To pravé oblečení do přírody

Softshell znamená sportovní oblečení, které vyniká odolností proti větru a oděru, nepromokavostí, prodyšností, pružností a hřejivostí. Navíc je módně ušité a příjemně se nosí.

Dříve sportovec potřeboval prádlo odvádějící vlhkost, fleece mikinou a pevnou bundu. Protože balit se jako cibule nikoho nebavilo, výzkumníci přemýšleli, jak lidem odlehčit – až se jim podařilo vyvinout softshell. Stalo se to na přelomu tisíciletí v Kanadě.

Dá se říci, že tento materiál kombinuje Gore-Tex a fleece – chrání proti rozmarům počasí a přitom je prodyšný a pohodlný, tudíž ideální pro outdoorové oblečení. 

Odolné, pohodlné, moderní!

Softshell bundy či kalhoty na pohled připomínají neopren a mohou být zhotoveny z různých typů vnitřních materiálů a membrán. Cílem výrobců je, aby měl každý kus softshell oděvu co nejmenší váhu i objem, a přitom poskytl maximální komfort ve všech klimatických podmínkách.

V současnosti tak při naprosté většině sportovních aktivit postačí funkční prádlo a na něm zateplení i svrchní vrstva ve formě softshellu.